چطور رومینگ رایتل را غیرفعال کنیم؟

اصلی

رومینگ قابلیتی است که به شما امکان می‌دهد تا از خط خود در سفرهای بین‌المللی استفاده کنید. بنابه دلایل مختلفی افراد تمایل به بهره‌مندی از چنین امکانی را ندارند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید با ما همراه باشید تا با نحوه غیر فعال سازی رومینگ رایتل آشنا شوید.

هنگامی که در سفر به خارج از کشور هستید و نیاز به اتصال به یک شبکه تلفن همراه برای ارسال و دریافت تماس‌ها و پیامک دارید، گوشی شما به یک شبکه متصل می‌شود که از آن به عنوان رومینگ یاد می‌شود. به‌طور کلی افراد ممکن است تمایلی به فعالسازی رومینگ خود نداشته باشند. شاید یکی از اصلی‌ترین دلایل آن نیز تعرفه‌های سنگین برای فعالسازی این سرویس است. از همین رو قصد داریم با آموزش غیر فعال سازی رومینگ رایتل شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

غیر فعال سازی رومینگ رایتل

یک نحوه فعال سازی رومینگ رایتل استفاده از کد دستوری #210* است. این کد را با خط رایتلی خود شماره‌گیری کنید و از منوی نمایش داده‌شده گزینه سه «مدیریت رومینگ بین الملل» را انتخاب کنید.

کد دستوری غیر فعال سازی رومینگ رایتل

حال اگر قصد غیرفعال سازی رومینگ رایتل را دارید عدد دو را ارسال کنید و درنهایت پیام غیرفعالسازی با موفقیت انجام شد، برایتان نمایش داده می‌شود.

غیر فعال سازی رومینگ از طریق رایتل من

مشترکین این اپراتور از طریق نسخه وب یا اپلیکیشن رایتل من می‌توانند جهت غیرفعالسازی رومینگ تلفن همراه خود اقدام کنند. پس از ورود به رایتل من باید شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. سپس با استفاده از رمز عبور یا رمز یک بار مصرف ارسال‌شده از طریق پیامک وارد شوید.

اپلیکیشن رایتل من

حال در صفحه این اپ به بخش «سرویس‌های من» بروید. در این بخش امکانات مختلفی که برای شما فعال است نمایش داده می‌شود. کافی است از میان گزینه‌های موجود کلید «رومینگ بین‌الملل» را خاموش کنید تا غیرفعال شود. درصورت تمایل برای فعالسازی مجدد کافی است همین کلید را در حالت روشن قرار دهید.

غیر فعال سازی رومینگ رایتل

جمع‌بندی

همان‌طور که مشاهده کردید، غیرفعال کردن رومینگ رایتل یک فرایند ساده است که با استفاده از اینترنت یا کد دستوری می‌توان برای آن اقدام کرد؛ موضوعی که درنهایت در هزینه‌های شما صرفه‌جویی خواهد کرد.